Predám stavebný pozemok. Ako na to?

Ak sa rozhodnete predať stavebné pozemky, musíte sa na predaj aj pripraviť. "Pri predaji pozemku sa treba zveriť odborníkom z tejto oblasti a tými sú najmä skúsení pracovníci realitných kancelárií. Pokiaľ chce predávajúci urýchliť predaj, mal by si zistiť aktuálnu územnoplánovaciu informáciu pre daný pozemok a možnosti napojenia na siete a dopravnú infraštruktúru," radí Milan Ružek z investičnej a realitnej spoločnosti Mitan. Podľa neho dopyt po dobrých stavebných pozemkoch neutícha. "Ak je stavebný pozemok situovaný v dobrej lokalite, má prístup na inžinierske siete a má zodpovedajúcu cenu, predá sa v priemere do šiestich mesiacov od zaradenia do ponuky. Pozemky, ktoré nespĺňajú tieto kritéria, sa predávajú ťažko," popísal situáciu na trhu Ružek. Dodal, že najvyšší dopyt je po pozemkoch s výbornou polohou vo vilových lokalitách väčších miest s výmerou približne 500 m2. Výhodou je tiché prostredie.
Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim cenu je privedenie inžinierskych sietí. "Rozdiel v cene medzi pozemkami bez sietí a pozemkami, ku ktorým sú už privedené inžinierske siete, je medzi 11 EUR/m2 až 30 EUR/m2," priblížil rozdiel Ružek.
Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Odporúčam!

Top partner v realitách

Realitná kancelária MIRABELL SK s.r.o.

MIRABELL SK s.r.o.

home-banner-novostavby_sk-230x_bocny.jpg (48 808 bytes)

Predáme veľký 1-izbový byt so spacím kútom, lodžiou a parkov. státím

Reality - Predáme veľký 1-izbový byt so spacím kútom, lodžiou a parkov. státím

Bratislava - Vrakuňa
1-izbový byt
87.000,- EUR

Predáme krásny veľký 1-izbový byt v 8.-ročnej novostavbe na Geologickej ul. o celkovej veľkosti 51,76 m2 - z toho byt:41,94 m2 + 8,88 m2 veľká lodžia + 0,92 m2 komora a parkovacie miesto hneď pri vchode do domu. Byt sa nachádza na 3. poschodí. Dipsozícia bytu: vstup do vstupnej haly so vstavanými skriňami, ktoré poskytujú dostatočný úložný priestor. Z chodby je vstup do kúpeľne, kde je vaňa, umývadlo, priestor na práčku a WC. Z chodby je ďalej vstup do veľkej priestrannej izby, kde je kompletne zariadená kuchynská linka vrátane vstavaných spotrebičov, veľký priestor na obývaciu izbu a zároveň tzv. "spací kútik" - priečkou oddelený priestor na umiestnenie postele, ktorý poskytuje dostatok súkromia. Pozdĺž celej izby je veľká lodžia o veľkosti 8,88 m2. K bytu patrí komora o veľkosti 0,94 m2, nachádza sa na vonkajšej chodbe, je umiestnená na medziposchodí v blizkosti vstupu do bytu. V bezprostrednom okolí bytového domu sa nachádza kompletná občianska vybavenosť, blízkosť Vrakunského lesíka a cyklistickej trasy pri Malom Dunaji poskytuje dostatok priestoru pre voľný čas. Kúpna cena bytu vrátane parkovacieho miesta je 87.000,- EUR, vrátane provízie realitnej kancelárie - kompletný právny a predajný servis (ZBZ, KZ, návrh na vklad, notár, kataster, banky, preberací protokol). Zabezpečíme kompletné hypotekárne poradenstvo s bonusom – znalecký posudok. Kontakt: tel. č. 0948 122 336, e-mail: info@mirabell.sk. Ďalšie ponuky si môžete pozrieť na našej stránke: www.reality.mirabell.sk

Viac informácii

Reality hýbu svetom

Rozhýbte sa aj vy a pozrite si našu ponuku - byty na predaj a prenájom, predaj domov a stavebných pozemkov.
Stačí si len vybrať!
Reality a poradenstvo s nimi spojené vám poskytnú naše partnerské realitné kancelárie, projekty developerov nájdete v našej sekcii Novostavby – byty, domy a pozemky na jednom mieste.

Tipy a rady pre vás

Vedeli ste, že

realitné ponuky môžete ukladať medzi "Sledované" a neskôr ich poslať na E-mail?

Stačí si kliknúť na:

sledovat

vo formulári na odoslanie správy

a po ukončení výberu ponúk všetky pre vás zaujímavé nájdete v sekcii

"Sledované ponuky"

Sledované ponuky si potom jedným klikom pošlete na ľubovoľný e-mail. Šetríme vám čas a hlavne počet otvorených okien...

Partneri nášho portálu

banner