Bratislava: Realitné kancelárie po kríze pribudli

V Bratislave pôsobí množstvo realitných kancelárií, ktoré ponúkajú byty na predaj, byty na prenájom, predaj domov, stavebné pozemky a iné reality. Počas svetovej hospodárskej krízy príjmy realitných kancelárii klesli, lebo kríza sa realitného trhu dotkla veľmi citeľne. "Momentálne sa dá povedať, že reality dosiahli ceny, za ktoré sa predávali pred krízou. Mnohí však využili krízu na to, aby si založili realitnú kanceláriu, lebo vedeli, že predaj nehnuteľností sa opäť rozbehne," analyzuje Marek Šubrt z portálu ZoznamRealit.Sk.

Pri výbere realitnej kancelárie, ktorej zveríte do rúk predaj či kúpu nehnuteľnosti, si vyberajte podľa referencií, postavenia na trhu a osobného stretnutia. Po krátkom rozhovore s maklérom určite spoznáte, či sa v oblasti realít vyzná a má celkový prehľad o lokalitách i cenách. Medzi klientom a realitnou kanceláriou musí panovať vzájomná dôvera. "V prípade predaja nehnuteľnosti sú ideálnymi klientmi tí, ktorí predaj svojej nehnuteľnosti zveria do rúk jednej realitnej kancelárii teda podpíšu s ňou exkluzívnu zmluvu o sprostredkovaní predaja," uviedol Marian Korgo, riaditeľ realitnej kancelárie Bytoč. Dodal však, že v praxi to funguje skôr tak, že pri exkluzívnej zmluve mnohé realitné kancelárie navýšia predajnú cenu i províziu.

Bratislava je pomerne veľké mesto, preto sa niektoré realitné kancelárie špecializujú na konkrétne lokality. Ak napríklad chcete kúpiť byt v Ružinove, vybere si realitnú kanceláriu, ktorá ponúka byty na predaj v tejto časti. Niektoré realitné kancelárie napríklad zase pracujú iba s exkluzívnymi nehnuteľnosťami alebo sprostredkujú iba prenájom bytu.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk


Ďalšie zaujímavé články

Nové byty na predaj v Prešove sú drahé

Prešov je tretím najväčším mestom na Slovensku, napriek tomu je tam vysoká nezamestnanosť a zároveň reality za vysoké ceny. Problémom sú najmä novostavby, ktorých je málo a sú drahé. "Z hľadiska počtu obyvateľov mesta Prešov ponuka novostavieb nie je dostatočná. Navyše je cenovo ... Čítať ďalej

NBS: Meter bytu zlacnel o 8 eur

Až v šiestich slovenských krajoch prišlo v prvom štvrťroku 2011 k zvýšeniu cien nehnuteľností na bývanie. Naopak ceny klesali v dvoch krajoch a to v Bratislavskom a Trnavskom. Tieto dva kraje však potiahli dole celoslovenský priemer. Oproti predchádzajúcemu štvrťroku sa znížila c ... Čítať ďalej


Top partner v realitách

Realitná kancelária A3 REAL INVEST CONSULTING, s.r.o.

A3 REAL INVEST CONSULTING, s.r.o.

www.cielenareklama.sk

Dostaňte vaše ponuky na Facebook a Google

www.cielenareklama.sk

Reklama

na ZoznamRealit.sk

Tento banner máme rezervovaný pre vás!