Bratislava: Realitné kancelárie po kríze pribudli
Bratislava: Realitné kancelárie po kríze pribudli

Bratislava: Realitné kancelárie po kríze pribudli

V Bratislave pôsobí množstvo realitných kancelárií, ktoré ponúkajú byty na predaj, byty na prenájom, predaj domov, stavebné pozemky a iné reality.

Počas svetovej hospodárskej krízy príjmy realitných kancelárii klesli, lebo kríza sa realitného trhu dotkla veľmi citeľne. "Momentálne sa dá povedať, že reality dosiahli ceny, za ktoré sa predávali pred krízou. Mnohí však využili krízu na to, aby si založili realitnú kanceláriu, lebo vedeli, že predaj nehnuteľností sa opäť rozbehne," analyzuje Marek Šubrt z portálu ZoznamRealit.Sk.

V prípade predaja nehnuteľnosti sú ideálnymi klientmi tí, ktorí predaj svojej nehnuteľnosti zveria do rúk jednej realitnej kancelárii teda podpíšu s ňou exkluzívnu zmluvu o sprostredkovaní predaja.

Pri výbere realitnej kancelárie, ktorej zveríte do rúk predaj či kúpu nehnuteľnosti, si vyberajte podľa referencií, postavenia na trhu a osobného stretnutia. Po krátkom rozhovore s maklérom určite spoznáte, či sa v oblasti realít vyzná a má celkový prehľad o lokalitách i cenách. Medzi klientom a realitnou kanceláriou musí panovať vzájomná dôvera. "V prípade predaja nehnuteľnosti sú ideálnymi klientmi tí, ktorí predaj svojej nehnuteľnosti zveria do rúk jednej realitnej kancelárii teda podpíšu s ňou exkluzívnu zmluvu o sprostredkovaní predaja," uviedol Marian Korgo, riaditeľ realitnej kancelárie Bytoč . Dodal však, že v praxi to funguje skôr tak, že pri exkluzívnej zmluve mnohé realitné kancelárie navýšia predajnú cenu i províziu.

Hlavné mesto Slovenska - Bratislava

Bratislava je pomerne veľké mesto, preto sa niektoré realitné kancelárie špecializujú na konkrétne lokality. Ak napríklad chcete kúpiť byt v Ružinove, vybere si realitnú kanceláriu, ktorá ponúka byty na predaj v tejto časti. Niektoré realitné kancelárie napríklad zase pracujú iba s exkluzívnymi nehnuteľnosťami alebo sprostredkujú iba prenájom bytu.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Publikované: 18.5.2011