Miriam Kalisová si užíva mezonet v Stupave
Miriam Kalisová si užíva mezonet v Stupave

Miriam Kalisová si užíva mezonet v Stupave

Moderátorka hlavných správ na Markíze Miriam Kalisová a športovec Martin Šmahel sa do svojho hniezdočka lásky presťahovali pred dvoma rokmi. Stupava im vyhovuje vzdialenosťou od Bratislavy a možnosťami aktívneho oddychu. Mezonetový byt sa nachádza v novostavbe, takže zaľúbenci si ho prispôsobili svojim potrebám. Ohľad však museli brať aj na dvoch štvornohých spolubývajúcich.

Prečo sa Nitrianka Miriam rozhodla práve pre Stupavu? "Stupava preto, lebo je to blízko k mojej práci i k Bratislave. Nie je tu rušno ani taký smog. Kúsok od nás je park, les, cyklotrasy. Sme aktívnejší, takže hlavne kvôli tomuto," zdôvodnila výber lokality moderátorka. Okrem priestrannosti a ceny, prihliadala aj na potreby dvoch psíkov, ktorí im doma robia spoločnosť. "Neviem, kde by som v centre Bratislavy venčila psov," zamýšľa sa.

Kontrastná kuchynská linka

Pomoc architekta pri zariaďovaní Miriam nepotrebovala a riadila sa pocitovo. "Záleží mi na tom, keď človek vojde do bytu, aby sa dobre cítil a aby z neho niečo vyžarovalo. Zariaďovanie prebiehalo na dve etapy. Hneď po nasťahovaní sme si kúpili nábytok a veci potrebné ku každodennému žitiu. Asi po roku sme farebne maľovali steny a robili priečky zo sadrokartónu, aby sme to tu zútulnili," spomína Miriam. S priateľom takmer nič nenechali na majstrov a do úprav bytu sa pustili sami. "Povedali sme si, že začnene a ak nám to nepôjde, tak zavoláme niekoho, kto to opraví. Našťastie sa nám to podarilo. Veľmi sa teraz z toho tešíme, keď si spomenieme,koľko je za tým driny a nervov."

Z miestností je markizáčkinou srdcovkou kuchyňa. "Odkedy tam mám televízor, tak varím oveľa častejšie. Najradšej varím cestoviny a hovädzie mäso. Keďže mám doma fitnestrénera, tak pravidelne pripravujem kuracie mäso," hovorí Miriam. S priateľom sú spoločenské typy, takže často prijímajú návštevy. "Máme veľmi dobré vzťahy s našimi susedmi, takže sa chodíme navštevovať. Na druhej strane niekedy máme radi pokoj a iba si pustíme film, urobíme pukance, nakrájame syr," približuje večernú pohodu na gauči Miriam. Zatiaľ je spokojná v byte a do rodinného domu ju to neťahá. "Keď chcem ísť pomáhať okolo domu a kosiť trávu, tak ideme s Martinom k rodičom na chatu. Som pohodlný človek, ktorý má rád aj bezpečnosť. V dome by som pocit bezpečia nemala," tvrdí. Domáce práce majú s doma pekne podelené. "Martin napríklad vysáva a umýva riady. Ja umývam podlahy, kúpeľne a utieram prach," vymenúva brunetka.

Obývačka s jedálňou

V najbližšej dobe Miriam uvažuje o vylepšení spálne. Chcela by ju oživiť tapetou, lebo zatiaľ sú tam iba biele steny. Oživiť by chcela aj schodisko, kde je chýbajú obrazy.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Publikované: 28.4.2011