Nehnuteľnosti v Maďarsku: Na čo si dať pozor pri kúpe?

Nehnuteľnosti v Maďarsku: Na čo si dať pozor pri kúpe?Pracujete v Bratislave a radi by ste si tu zadovážili aj bývanie? Ceny nehnuteľností rastú do výšin, preto sa mnohí obzerajú po lacnejších možnostiach v okolí hlavného mesta. Jednou je aj kúpa nehnuteľnosti v maďarskej prihraničnej oblasti, kde už vznikli celé slovenské komunity. „Vždy sme vedeli, že maďarské pohraničie má veľký potenciál z pohľadu financií, dopravy, zázemia i prírody, teraz aj vzhľadom na rast cien nehnuteľností v Bratislave záujem enormne rastie,“ prezrádza Silvia Esztergályos z realitnej kancelárie HUreality, ktorá sprostredkúva Slovákom kúpu nehnuteľností v Maďarsku.

Nehnuteľnosti v Maďarsku: Na čo si dať pozor pri kúpe?Výhodou je, že maklérka ovláda obe reči, takže za klientov prekonáva najčastejšiu bariéru – tú jazykovú. K tomuto biznisu sa dostala a základe vlastnej skúsenosti. „Pred šiestimi rokmi som riešila vlastné bývanie, a okrem Bratislavy a okolia sme sa boli pozrieť na nehnuteľnosti aj v prihraničných obciach Maďarska. Čím ďalej od hraníc sme sa dostali, tým krajšie a lacnejšie nehnuteľnosti sme objavili,“ spomína. Okrem jazyka však treba ovládať miestne pomery, štýl a spôsob života i mentalitu ľudí. Maklérka si v Maďarsku pochvaľuje kompletné právne zastrešenie pri realitných obchodoch. Rezervačnú zmluvu, ako aj kúpnopredajnú zmluvu je povinnosť uzavrieť pred maďarským advokátom, ktorý svojim menom a podpisom na zmluve berie zodpovednosť za celý proces - zabezpečuje a podáva žiadosti na kataster, vyzdvihuje list vlastníctva... „Ako realitná kancelária zabezpečujeme slovenským kupujúcim preklad kúpnopredajných zmlúv, tlmočenie u advokáta, riešime prepis energií, komunikujeme s úradmi. Zo skúseností viem potvrdiť, že tieto procesy sú v porovnaní s konaniami na Slovensku rýchlejšie a menej byrokratické,“ konštatuje Silvia Esztergályos.

Nehnuteľnosti v Maďarsku: Na čo si dať pozor pri kúpe?Pre slovenských majiteľov maďarských nehnuteľností však vyplývajú aj nejaké povinnosti. „Ak je nehnuteľnosť v Maďarsku považovaná za miesto pobytu, je povinnosť registrovať sa na imigračnom úrade a vybaviť si pobytovú kartičku, výhodou ktorej sú v niektorých obciach nižšie dane za nehnuteľnosť. Financovanie nehnuteľností slovenských občanov je ešte stále obmedzujúce, štandardne maďarské banky akceptujú príjmy iba z pracovného pomeru, úvery sú zvyčajne poskytované vo forintoch a úrokové sadzby sú dvojnásobne vyššie ako pri slovenských hypotékach. Zatiaľ nie je možné dostať hypotekárny úver na Slovensku so založením nehnuteľnosti v Maďarsku. Aj keď do budúcna sa určite bude riešiť v rámci európskej legislatívy aj táto forma,“ dúfa maklérka. A kto sa najviac zaujíma o nehnuteľnosti pri slovensko-maďarských hraniciach? Klienti, ktorí túžia po rodinnom dome za rozumné a hľadajú aj Bratislavčania, ktorých láka vidiek, ale nechcú sa príliš vzdialiť od mesta. Vyhovuje im ľahká dostupnosť bez kolón, široká slovenská komunita, nižšie ceny nielen nehnuteľností, ale aj energií a bežných potravín.

Aktuálna ponuka nehnuteľností v Maďarsku

Zdroj: ZoznamRealit.Sk, foto HUreality


Ďalšie zaujímavé články

Pekný starý dom alebo čierna diera na peniaze? Ako to rozpoznať!

Pekný starý dom alebo čierna diera na peniaze? Ako to rozpoznať!

Predtým než sa rozhodnete kúpiť štýlový starý dom a pretvoriť ho na svoje romantické sídlo, dajte si pozor na niekoľko vecí. Nie všetky nástrahy, ktoré vám vedia ukrojiť značnú sumu vyčleneného rozpočtu, sú totiž vidieť na prvý pohľad. Pripravili sme pre vás zoznam najčastejších ... Čítať ďalej

Predaj nehnuteľnosti: Ako spoznáte, že váš záujemca nie je seriózny?

Predaj nehnuteľnosti: Ako spoznáte, že váš záujemca nie je seriózny?

Perfektná lokalita, úžasný byt, kvalitná rekonštrukcia, kuchyňa podľa mojich predstáv. Koľkokrát ste už na obhliadke od ľudí počuli oslavné chvály, ale po obhliadke sa už títo vážni záujemcovia nikdy neukázali ani neozvali? Ak je podobných prípadov pár, tak sa to ešte dá akceptov ... Čítať ďalej


Top partner v realitách

Realitná kancelária A3 REAL INVEST CONSULTING, s.r.o.

A3 REAL INVEST CONSULTING, s.r.o.

www.cielenareklama.sk

Dostaňte vaše ponuky na Facebook a Google

www.cielenareklama.sk

Reklama

na ZoznamRealit.sk

Tento banner máme rezervovaný pre vás!