Nové združenie chce stopnúť zdieranie realitných kancelárií

Nové združenie chce stopnúť zdieranie realitných kancelárií

Revolúcia na realitnom trhu začala! Dvanásť realitných
kancelárií podpísalo na Hrade Devín oficiálne dokumenty ozaložení nového Združenia realitných kancelárií Slovenska (ZRKS). Realitné kancelárie doviedla ku kroku založenia nového združenia absencia legislatívy a nepriaznivá situácia na realitnom trhu, ktoré vedú klikvidácii realitných kancelárií a celkovémunaštrbeniu vzťahov. Realitné kancelárie na Slovensku zároveň cítia potrebu vlastniť realitný portál, na ktorom budú ceny za inzerciu primerané, anie likvidačné.

Združenie realitných kancelárií Slovenska (ZRKS) sa chce vkrátkom horizonte stať najväčším združením realitných kancelárií na Slovensku azo svojej pozície ovplyvňovať legislatívu, podmienky pri sprostredkovaní predaja, vzdelávanie maklérov anastavenie pravidiel spolupráce realitných kancelárií. "Očakávam, že práve založenie ZRKS nám pomôže vytvoriť silný nástroj na presadzovanie záujmov realitných kancelárií na celom Slovensku. Z môjho pohľadu vzniká v podobe ZRKS aktívna inštitúcia, ktorá tu chýbala, a ja som veľmi rad, že môžem stať pri jej zrode," povedal Peter Mriňák zrealitnej kancelárie Rivers.

Podľa Andreja Bartovica zpiešťanskej realitnej kancelárie AB Contact má ZRKS potenciál stať sa masovým združením, ktoré postupne nadobudne schopnosť formovať realitné prostredie na Slovensku. "Pokúsime sa vytvoriť dominantný realitný portál na trhu, ktorý uľahčí každodenný život realitných kancelárií azároveň ich finančne odbremení od inzercie," uviedol Bartovic. Združenie však nemusí budovať vlastný server na zelenej lúke, ale za symbolické 1 € získa zabehnutý realitný portál www.ZoznamRealit.Sk, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie realitné stránky na Slovensku. "Je dôležité, aby malo združenie realitných kancelárii pod kontrolou vlastný inzertný portál snízkymi cenami inzercie aotvoreným rozhraním na prenos údajov," uviedol prevádzkovateľ portálu Marek Šubrt.

Zakladajúci členovia sa zaviazali dodržiavať Etický kódex ZRKS aStanovy ZRKS, ktoré predstavujú základné dokumenty združenia. Zároveň začínajú snáborom nových členov. "Silné združenie bude vytvárať priaznivé podmienkypre zvýšenie profesionality a etiky na slovenskom realitnom trhu.Lákadlom pre nových členov je najmä jasná koncepcia budovania vlastného silného realitného portálu združenia," dodal Michal Ružek zrealitnej kancelárie Mitan.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk


Ďalšie zaujímavé články

Bratislavčania dlžia bankám najviac. Môžu za to ceny nehnuteľností

Bratislavčania dlžia bankám najviac. Môžu za to ceny nehnuteľností

Celkový stav úverov na Slovensku dosiahol úroveň 19,6 mld. eur. Najviac dlžia bankám obyvatelia Bratislavského kraja, až dve pätiny z celkového objemu. Dôvodom sú vysoké ceny nehnuteľností. Iné regióny sa zase trápia s vysokou mierou nezamestnanosti, ktorá bráni možnosti sporenia ... Čítať ďalej

Plány na rok 2014: Tri percentá domácností chcú kúpiť nehnuteľnosť

Plány na rok 2014: Tri percentá domácností chcú kúpiť nehnuteľnosť

Vysnívané bývanie sa pre mnohé slovenské domácnosti stane tento rok aj realitou. Vyplýva to z januárového prieskumu Štatistického úradu SR, v ktorom 17% opýtaných kladne odpovedalo na otázku rekonštrukcie svojho bývania. Pre 3% domácností sú dokonca aktuálne otázky náročnejších i ... Čítať ďalej


Top partner v realitách

Realitná kancelária A3 REAL INVEST CONSULTING, s.r.o.

A3 REAL INVEST CONSULTING, s.r.o.

www.cielenareklama.sk

Dostaňte vaše ponuky na Facebook a Google

www.cielenareklama.sk

Reklama

na ZoznamRealit.sk

Tento banner máme rezervovaný pre vás!