Nový život v Starej tržnici
Nový život v Starej tržnici

Nový život v Starej tržnici

Farmárske trhy, služby, kutúra... Vzniknutá Aliancia Stará tržnica chce, aby sa z priestoru v centre Bratislavy stal stretávací bod pre všetky vekové kategórie nielen domácich obyvateľov, ale aj návštevníkov hlavného mesta a turistov.
Vizualizácia interiéru Starej tržnice.

"Pri plánovaní sme dbali na to, aby bol priestor multifunkčný. Na jednej strane umožňuje usporadúvať plnohodnotné trhy, na druhej strane sa môže premeniť na priestor pre koncerty, konferencie, divadelné predstavena. Ak je treba, dokáže usadiť až 653 návštevníkov," uvádza v projekte občianske združenie, ktoré chce, aby budova mohla slúžiť meniacim sa trendom – sedem dní v týždni dokáže fungovať ako tržnica alebo prednášková sála. Priestor by na rôzne podujatia mohli využívať najmä externí organizátori až do desitej hodiny večer. "Naším cieľom je okrem podpory mestskej kultúry aj obnoviť tradíciu trhov, ktoré sa kedysi konali v interiéri a exteriéri tržnice. Trhy v Starej tržnici majú byť alternatívou voči komplexom nákupných centier a popri gastronomickej predstavia aj iné formy kultúry," tvrdia aktivisti.

Čo sa týka financovania Mestského centra Stará Tržnica, bude snaha o diverzifikáciu zdrojov, aby mohol byť projekt nezávislý od finančných zdrojov mesta.

TEXTCez víkend by mohli byť veľkým lákadlom farmárske trhy, kde by sa vytvoril priestor na propagáciu pre miestnych farmárov a malovýrobcov potravín. Nešlo by len o predaj potravín, ale aj prednášky, workshopy, besedy pre starších i mladších. "Víkendové trhy majú priblížiť mesto k vidieku a tiež formovať komunity cez čerstvé, lokálne a kvalitné potraviny. Pôjde o dizajnové trhy a burzy, kde sa predstavi umelci a dizajnéri, remeselníci a zberatelia zo Slovenska, ale i okolitých krajín," vysvetľuje aliancia. Čo sa týka financovania Mestského centra Stará Tržnica, bude snaha o diverzifikáciu zdrojov, aby mohol byť projekt nezávislý od finančných zdrojov mesta. Peniaze by mali pritiecť nielen z verejných zdrojov, ale aj z eurofondov a súkromných zdrojov a z výnosov z prenájmu a komerčných aktivít, ktoré sa v tržnici uskutočnia.

Vizualizácia exteriéru Starej tržnice.

Zdroj: Aliancia Stará tržnica, Redakcia ZoznamRealit.Sk, Vizualizácia Idealarch

Publikované: 9.11.2012