Prečo sú ľudia žijúci v rodinných domoch šťastnejší?
Prečo sú ľudia žijúci v rodinných domoch šťastnejší?

Prečo sú ľudia žijúci v rodinných domoch šťastnejší?

Viac ako polovica Slovákov si užíva bývanie v rodinných domoch. Veľká časť populácie totiž stále žije na dedinách, kde majú svoje zázemie, rodinu, pohodu. Avšak aj ľudia v mestách, ktorí aktuálne žijú v bytových domoch, túžia po kúsku vlastnej zeme, po záhrade s kvetmi či možnosti parkovania vo svojej garáži. Ak ani vás nebavia bytové schôdze, dupotajúci susedia a parkovanie pred panelákom, čítajte nasledujúce body, ktoré vás presvedčia, že život v rodinnom dome je pre vás ten pravý.
Ak človek trávi pravidelne čas na čerstvom vzduchu, vyčistí nielen záhony, ale aj hlavu a príde na iné myšlienky. Odporúčame tráviť čas v záhrade viacerých členom rodiny dohromady. Utužuje to vzťahy a odbúrava stres.

1. Vlastniť kus zeme – pôsobí to možno trochu staromódne, ale chytiť si vlastnú hrudu zeme je úžasný pocit. A v prípade potravinovej krízy si aj na piatich ároch dokážete vypestovať aspoň základné potraviny. V bytovom dome vlastníte spolu s ostatnými susedmi iba pozemok priamo pod domom a niekoľko betónových platní, cez ktoré máte dokonalý prehľad o dennom režime svojich susedov. Ticho v paneláku veru nehrozí.

Vinica na Morave

2. Pravidelná psychohygiena v záhrade – áno, so záhradou sú starosti a niekedy sa ťažko odhodláva na kosenie, okopávanie alebo presádzanie, pocit z dobre vykonanej práce je však na nezaplatenie. A aj vaše zdravie sa vám poďakujem. Ak človek trávi pravidelne čas na čerstvom vzduchu, vyčistí nielen záhony, ale aj hlavu a príde na iné myšlienky. Odporúčame tráviť čas v záhrade viacerých členom rodiny dohromady. Utužuje to vzťahy a odbúrava stres.

3. Kontakt so susedmi – čudovali by ste sa, ale na dedine sa pozná celá ulica, v panelákovom vchode sa ledva evidujú susedia na jednom poschodí. V rodinných domoch si susedia podávajú úrodu cez plot a núkajú sa koláčmi. Ak sa vám cez víkend nechce piecť, stačí sa ísť posadiť na terasu. Susedov oceníte aj v krízových situáciách, keď treba pomôcť poskladať nábytok alebo zaviezť k lekárovi.

Posedenie na terase

4. Spoločenský život – ľudia žijúci v rodinných domoch majú bohatší spoločenský život ako obyvatelia panelákov. Majú totiž vhodnejšie prostredie na návštevy, či už v záhrade, na terase alebo vo väčšej obývačke. V panelákovej izbičke, ťažko usporiadate party. Záhrada si priam pýta akcie ako vyrezávanie tekvíc, hľadanie veľkonočných vajíčok, letné grilovačky alebo len také obyčajné opaľovanie na lehátkach s kamarátkami. Výbornými dôvodmi sú aj oberačky úrody. Na ovocných stromoch sa niekedy nakopí úrody, že treba pomôcť s oberaním aj so spotrebou.

5. Investícia do budúcnosti – pozemok s domom predstavujú aj finančnú istotu. Nielen pre rodičov, ale aj pre deti, ktoré jedného dňa majetok zdedia. Nad domom máte rozhodovacie právo iba vy a nemusíte sa so susedmi na bytovej schôdzi dohadovať o prasknutom okne, vykrádaní pivníc či zvýšených poplatkoch. Ste sami sebe pánom.

V lete sa dá napustiť malý bazén, naháňať s hadicou alebo hrať futbal. Na jeseň sa zbierajú listy, maľujú kamene a v zime nemôže chýbať stavanie snehuliakov a bunkrov.

6. Šťastnejšie deti – rodinný dom so záhradou je určite lepším miestom na prežitie šťastného detstva. Na záhrade sa nájdu zákutia, ktoré si deti obľúbia a zažijú v nich svoje dobrodružstvá. Čerstvý vzduch je dôležitý aj pre imunitu. A ak si rodičia denne nenájdu dve-tri hodinky, aby vybehli na rodinný výlet do prírody, stačí deti vypustiť na dvore a verte, že oni si tam tú svoju zábavu nájdu v každom ročnom období. V lete sa dá napustiť malý bazén, naháňať s hadicou alebo hrať futbal. Na jeseň sa zbierajú listy, maľujú kamene a v zime nemôže chýbať stavanie snehuliakov a bunkrov.

Detské ihrisko v Marianke

7. Priestor na život – ľudia potrebujú ku šťastiu životný priestor. Čím je väčší, tým sa človek cíti slobodnejší, voľnejší a starosti majú kam utiecť. Boli ste niekedy v obývačke, ktorá ma 100 metrov štvorcových? Vyskúšajte si, že aj obyčajné pozeranie televízie vo veľkom priestore je dokonalejšie ako v malej panelákovej izbičke.

8. Splnený sen – polovica Slovákov žije v rodinných domoch a časť z tej druhej o živote vo vlastnom dome sníva. Ten, kto sa po živote v paneláku presťahoval do rodinného domu, zažíva euforické pocity, lebo ľudia by si mali plniť svoje sny!

Zdroj: ZoznamRealit.Sk

Publikované: 25.4.2018


Odporúčané nehnuteľnosti

Predaj, rodinný dom Rimavská Sobota, Močiar - NOVOST... Predaj 155.000,- €
Predaj, rodinný dom Rimavská Sobota, Močiar - NOVOST...

Ponúkame na predaj moderný 4 izbový rodinný dom s garážou v Rimavskej Sobote časť Močiar ( katastrálne územie Rimavské Jánovce). Parametre domu a pozemku : zastavaná plocha 209m2, obytná plocha...

Rodinný dom 156 m2 Rimavská Sobota
LUXUSNÝ ZARIADENÝ DOM S BAZÉNOM Predaj 399.990,- €
LUXUSNÝ ZARIADENÝ DOM S BAZÉNOM

BRANISLAV ČURI z realitnej kancelárie CASSOVIA REALITAS vám ponúka na predaj luxusný rodinný dom vo Villa Parku v Myslave na Kope.Ak hľadáte zariadený rodinný dom aj s bazénom v...

Rodinný dom 169.2 m2 Košice - mestská časť Myslava / Na kope
Hľadám súrne rodinný dom v Ba II- Ružinov- Prievoz Kúpa 470.000,- €
Hľadám súrne rodinný dom v Ba II- Ružinov- Prievoz

Hľadám súrne rodinný dom v Ba II- Ružinov- PrievozCena do 470 000 eur / záleží na stave a veľkosti pozemku/Prosím ponúkniteŠpergerová Mária certifikovaný realitný MAKLÉR /člen realitnej únieTel: 0907 752...

Rodinný dom 0 m2 Bratislava - Ružinov
Predaj, rodinný dom Nové Hony - ZNÍŽENÁ CENA - EXKLU... Predaj 18.999,- €
Predaj, rodinný dom Nové Hony - ZNÍŽENÁ CENA - EXKLU...

Ponúkame na predaj pozemok s rodinným domom 100m2, pozemok má rozlohu 2836 m2. Pozemok je mierne svahovitý, vhodný na postavenie rodinného domu už na existujúcich základoch, respektíve ho nanovo zrekonštruovať...

Rodinný dom 150 m2 Nové Hony
Exkluzívne pekný rodinný dom v Trenčíne ZĽAVA! Predaj 279.900,- €
Exkluzívne pekný rodinný dom v Trenčíne ZĽAVA!

Exkluzívne ponúkame na predaj pekný rodinný dom v lukratívnej časti Trenčína. Dom pozostáva z prízemia: vstupná chodba, detská izba, kúpeľňa, WC, jedáleň, kuchyňa, obývacia izba. 1. poschodie: chodba, detská izba...

Rodinný dom 629 m2 Trenčín