DOM na BÝVANIE, PODNIKANIE, INVESTOVANIE, DEVELOPING - Dúbrava, Prešov

Štát.: Slovensko
Mesto.: Prešov
Lokalita.: Prešov
Ulica.: Dúbravska
208 m²
381 m²
2
5
áno
po rekonštrukcii
áno
predaj - Rodinný dom
Cena v RK vrátane provízie, možnosť HÚ

5335x zobrazená v zozname / 261x zobrazená detailne / 198x zobrazená detailne tento mesiac

Chcete bývať v dome s parkovaním, mať všade blízko, ale nechcete mať starosti s údržbou pozemku?
Alebo Vám viac vyhovuje idea kombinácie podnikania s bývaním, či dvojgeneračné bývanie?
A čo tak kúpa investičnej nehnuteľnosti vhodnej na okamžitý prenájom?
Prípadne alternatíva menšieho developingu - výstavby ďalšieho poschodia a následný predaj, či prenájom bytov s veľkými balkónmi / terasou s výhľadmi do prírody a parkovacími miestami?

Nech už je Vašim zámerom čokoľvek realitné centrum PROFI REALITY SABOL Vám exkluzívne ponúka na predaj nehnuteľnosť, ktorej hlavným pozitívom sú jej multifunkčné možnosti využitia a skvelá lokalita, čo tejto nehnuteľnosti dáva silný investičný potenciál.

Z dôvodu obmedzenia počtu fotografií a množstva textu kompletný inzerát a viac fotografií nájdete priamo na web stránke našej kancelárie (ak sa nachádzate mimo nej) alebo na vyžiadanie

Popis nehnuteľnosti:


- Nehnuteľnosť (dom) sa nachádza na pozemku o celkovej rozlohe 192 m² (381 m² s vedľajšou nehnuteľnosťou). Celý pozemok je spevnený zámkovou dlažbou a časť (28,5 m²) tvorí prístavba - garáž. Garáž môžete nahradiť parkovacími miestami alebo jej strechu využiť ako terasu pre 2. nadzemné podlažie (prípadne aj tretie).
- Časť pozemku o výmere 85 m² je zastavaná rodinným domom s 2 nadzemnými podlažiami a 45 m² pod domom tvorí pivnica. Obytná plocha vrátane terás je úžasných 163 m² a celková úžitková plocha domu (vrátane pivnice) je 208 m².
- Do domu sú aktuálne 2 hlavné vstupy, no je prístupný aj z 3. strany.
- Dom je postavený z tehly v kombinácii s pórobetónom o hrúbke stien 30 cm a zateplený 10 cm polystyrénom s novou fasádou a strechou (nové latenie + krytina)
- Je pripojený na všetky inžinierske siete a naviac disponuje vlastnou studňou s pitnou vodou.
- Rovnako interiér domu prešiel kompletnou rekonštrukciou a je pripravený na okamžité bývanie.
- Rekonštrukcia prebehla v jeseni 2020 a nehnuteľnosť aktuálne nevyžaduje žiadnu investíciu do prvkov krátkodobej, či dlhodobej životnosti.
- Vykurovanie nehnuteľnosti je zabezpečené plynovým kondenzačným kotlom napojeným na radiátory. Celkové mesačné prevádzkové náklady (E + P + V) predstavujú sumu cca 150,-€.

Pre alternatívu developingu máme možnosť kúpy a využitia susednej nehnuteľnosti (+ pozemok o rozlohe 189 m² so starým domom) - vhodné pre využitie parkovania a ihriska - viď vizualizácie.

Výňatok z územného plánu a potenciál nehnuteľnosti:
V zmysle platného územného plánu mesta Prešov je lokalita definovaná ako "Obytné plochy rodinných domov" , regulatív B1 s prípustnou funkciou - bývanie v málo podlažných bytových alebo polyfunkčných domoch do 3 nadzemných podlaží, zariadenia základnej občianskej vybavenosti: predškolské, školské, zdravotnícke, sociálna starostlivosť, maloobchod do 200 m2 predajnej plochy, administratíva, nevýrobné služby a výrobné prevádzky remeselného charakteru, nenáročné na zásobovanie (vozidlá do 3,5 t), neprodukujúce hluk, zápach a nebezpečný odpad, nevýrobná prevádzka, ktorá nie je zdrojom zhoršenia pohody bývania.

Alternatívy možného využitia:


- Podnikateľské účely - Veterinárna ambulancia, či ambulancia všeobecného lekára, stomatológa, či iných špecialistov, účtovná firma, IT firma ...
- Kombinácia podnikania (prízemie) a bývania (poschodie) - nehnuteľnosť vhodná pre rôzne druhy menších prevádzok typu servisnej dielne, kaderníctva, kozmetika, masážny salón ...
- Investícia za účelom vytvorenia 2 samostatných bytových jednotiek s vlastným parkovacím miestom a ich následný prenájom
- Developing - výstavba ďalšieho poschodia (viď výňatok z územného plánu) a následný predaj, či prenájom bytov s veľkými balkónmi / terasou s výhľadmi do prírody a parkovacími miestami - inšpirujte sa našimi vizualizáciami.
- Bývanie v dome s vlastným parkovaním, mimo mestského ruchu, no v blízkosti kompletnej občianskej vybavenosti a bez starostí o pozemok
- 2 generačné bývanie s bezbariérovým vstupom ak sa potrebujete postarať o rodičov s možnosťou úplného oddelenia bytových jednotiek.

Lokalita:


Nehnuteľnosť sa nachádza v tesnom susedstve sídliska III na začiatku Dúbravy, kde v okruhu 10 - 15 minút pešej chôdze nájdete všetko čo patrí ku komfortu nielen vášmu, ale aj vašich detí. Zastávku MHD (100m), CBA potraviny Bajkalská, detské ihrisko + MŠ + ZŠ Bajkalská, cyklistický chodník a mnoho ďalšieho.

Právny stav nehnuteľností:


Osobné vlastníctvo s 1 zál, právom, financovanie kúpy možné aj hypotekárnym úverom, ktorý pre Vás vybavíme priamo u nás. RD energeticky certifikát nemá. Internet - možnosť optiky k domu 90Mbit/s. Voľný po dohode. Po dohode taktiež možnosť ponechať nábytok.

Vlastníci sa o nehnuteľnosť po celý čas starali s láskou a veria, že nájdeme nového vlastníka, ktorý bude v rovnakej starostlivosti pokračovať. Všetky možnosti, potenciál a predpokladaný zaujímavý výnos z tejto nehnuteľnosti Vám radi predstavíme priamo na obhliadke. Predaj tejto nehnuteľnosti pre Vás zabezpečuje: VladimirSabol.sk

Cena, zahŕňa kompletné realitné a právne služby od prvého kontaktu po list vlastníctva s Vašim menom, zabezpečenie financovania a poistenia kupovanej nehnuteľnosti. PROFI REALITY SABOL ... meníme sny na realitu ...

ID: SV6RDEx

Vaše hodnotenie ponuky

Podrobné informácie

Rozloha pozemku381 m²
Zastavaná plocha85 m²
Úžitková plocha208 m²
Počet poschodí2
Počet izieb5
Vlastníctvoosobné
Stavpo rekonštrukcii
Statusaktívne
Balkónáno
Terasaáno
Garážáno
Parkovanievlastné vyhradené
Inžinierske sieteáno
Postavené ztehla
Zateplený objektáno
Strechapo rekonštrukcii
Oknáplastové
Prístupová cestaasfaltová cesta

Kontaktný formulár

Zaujala vás ponuka č. ZR-SV6RDEx ? Kontaktujte nás.

V súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzujem odoslaním správy správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Čestne vyhlasujem, že udeľujem prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním osobných údajov v rozsahu položiek formuláru na účel kontaktovania ma.