Poľnohospodárska farma na samote na Južnom Slovensku neďaleko Dunaja

Štát.: Slovensko
Mesto.: Komárno
Lokalita.: Kravany nad Dunajom
120 m²
14603 m²
predaj - Zvláštne nehnuteľnosti
699.000,- €
Ponúknite vlastnú cenu

1774x zobrazená v zozname / 195x zobrazená detailne / 195x zobrazená detailne tento mesiac

Poľnohospodárska farma Južné sady, s. r. o. sa nachádza na usadlosti pri podunajskej dedinke Kravany nad Dunajom.

Predmetom predaja je firma s farmou ako celok, a to pozemky v osobnom vlastníctve o rozlohe 14 603 m2 so všetkými budovami a kompletným príslušenstvom. Firma sa zaoberá pestovaním a spracovaním jabĺk, hrozna, byliniek a kvetov. Pestovanie prebieha aj na ďalších okolitých prenajatých pozemkoch.

Hlavným produktom farmy sú výrobky z jabĺk - a to sušené jablká a čistá šťava z jabĺk alebo v kombinácií s iným druhom ovocia, pripravované s vlastnou receptúrou pod chránenou značkou - Južné sady.
Ďalšie produkty sú výrobky z hrozna, sušené bylinky a kvetiny, a produkty z nich.

Farma pozostáva z piatich budov a hál:


- 12 m vysoký sklad obilia ( 400 m2 )
- kompletne zrekonštruovaná podpivničená lisovňa ovocia so šatňami a kuchynkou pre zamestnancov s kompletnou výbavou a technológiou na spracovanie ovocia ( 260 m2 ) + tri skleníky (32 x 7 m )
- plechová hala s betónovou podlahou na skladovanie ( 7 x 40 m )
- budova využívaná ako náraďovňa a chemický sklad ( 151 m2 )
- hala na spracovanie hrozna s vínnou pivnicou ( 320 m2 ) prepojená s:
- obytný dom (120 m2 ) s kanceláriou ( 20 m2 ) a aranžérskou dielňou ( 50 m2 )

Obytná časť domu pozostáva z troch izieb, kuchyne s jedálňou, kúpelne, wc, predsiene a chodby. Dom je kompletne zrekonštruovaný v príjemnom vidieckom štýle. Všade je prírodný materiál dreva a živé kvety, ktoré zútulňujú domček. Do domu je zavedená elektrina a voda z studne s pitnou vodou. Kúrenie je ústredné pomocou splyňovaciemu kotlu na tuhé palivo.
K domu patrí aj priestranná terasa na príjemné letné posedenia.

Na pozemku sa nachádza aj jazierko so vzácnym druhom kaprov, hydinová farma a stádo ovečiek.

Na prenajatých pozemkoch je jablkový sad, kvetinová, bylinková a zeleninová záhrada, a príslušenstvo - ako zavlažovací systém, stroje a rôzne mechanizmy, ktoré sú súčasťou majetku a predaja taktiež.

Miestna klíma a pôda je vhodná na pestovanie teplomilných rastlín, ako napr. viniča. Obec Kravany leží vo vinárskom regióne Podunajska.

Centrum obce je vzdialené cca 2,5 km.Rozsiahle pláže Dunaja a medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6 robí z tohto regiónu obľúbenú letnú dovolenkovú destináciu - čo vyžaduje služby, ktoré v širokom okolí nie sú, práve preto pripadá do úvahy aj takéto využitie farmy do budúcna.
Okolité termálne pramene, historické mestá a južné pohorie Burdov sú zaujímavým miestom na výlety pre turistov.

Kontaktujte nás ohľadom inzerátu

V súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzujem odoslaním správy správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Čestne vyhlasujem, že udeľujem prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním osobných údajov v rozsahu položiek formuláru na účel kontaktovania ma.

Podrobné informácie

Rozloha pozemku14603 m²
Úžitková plocha120 m²
Statusaktívne