Rekonštruovaný barokový kaštieľ s kaplnkou a rozsiahlym parkom v Trávn

Štát.: Slovensko
Mesto.: Nové Zámky
Lokalita.: Nové Zámky
987 m²
11007 m²
predaj - Zvláštne nehnuteľnosti
1.500.000,- €
Ponúknite vlastnú cenu

3725x zobrazená v zozname / 303x zobrazená detailne / 303x zobrazená detailne tento mesiac

Tento jedinečný Barokový kaštieľ zo 17. storočia sa nachádza v malebnej obci Trávnica.

Je postavený na veľkom rovinatom pozemku v celkovej rozlohe 110 árov v zastavanom území obce. Na pozemku pred kaštieľom je park so vzácnymi stromami ako napríklad gaštany, sofory, jasene, lipy.

Ide o dvojpodlažný objekt v tvare písmena L s podlahovou plochou 987 m2. Skladá sa z viacerých častí:
Z prednej hlavnej budovy, kde k pravej strane bola pristavaná kaplnka Nanebovstúpenia Pána. Hlavná časť kaštieľa je jedna veľká bytová jednotka. Vo vnútri sú miestnosti s valenými klenbami a lunetami. Jej dispozícia na prízemí pozostáva zo vstupnej chodby, šatníka, samostatnej toalety, z troch izieb, pracovne a kúpeľne s WC. Na poschodí sa nachádza veľká sála s pôvodnou štukovou výzdobou, ďalšie štyri izby a dve kúpeľne. Pod hlavnou časťou sa nachádzajú dve klenbové pivničné priestory.

Ďalšiu časť tvorí bočné krídlo, ktoré je prispôsobené na prevádzku penziónu a reštaurácie. Dispozične pozostáva zo vstupnej chodby so schodiskom z dvoch priestranných spoločenských miestností, jedna s pódiom a druhá s barovým pultom, pod týmito priestormi sa nachádza dlhá klenbová pivnica, ktorá je ako stvorená pre vytvorenie vínnej pivnice. Ďalej sa tu nachádzajú toalety, technické miestnosti, sklady a kuchynské priestory. Na poschodí sa nachádza sedem izieb s vlastnou kúpeľnou a toaletou, priestor určený pre saunu a kotolňa.

V roku 2009 sa začala kompletná rekonštrukcia kaštieľa, podľa projektov a povolení. Objekt má vypracovanú kompletnú projektovú dokumentáciu. Na kaštieli boli vykonané nasledovné stavebné práce: oprava krovu s novou strešnou krytinou pokrytá s antickou bobrovkou, vonkajšie úpravy fasády, výmena všetkých okien a dverí, vnútorné omietky, podlahy, nová elektroinštalácia, vodoinštalácia, vnútorné rozvody kanalizácie, kúrenie je ústredné plynové na poschodí podlahové na prízemí sú radiátory.

Táto nehnuteľnosť okrem svojej historickej hodnoty novému majiteľovi ponúka investíciu s možnosťou rôznych podnikateľských zámerov. Ideálne využitie je: Penzión s reštauráciou a honosné rodinné sídlo.

Rudnyanszkych kaštieľ s parkom sa rozprestiera v centre obce Trávnica. Obec Trávnica sa nachádza 36 km od krajského mesta Nitra. Susedí s obcou Podhájska, ktorá je známa jedinečným termálnym kúpaliskom s geotermálnou vodou, ktorá má priaznivé účinky na ľudský organizmus. Okresné mesto Nové Zámky je vzdialené 30 km. Vzdialenosť od Bratislavy je 125 km.

Kaštieľ bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku v roku 1963.

Kontaktujte nás ohľadom inzerátu

V súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzujem odoslaním správy správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Čestne vyhlasujem, že udeľujem prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním osobných údajov v rozsahu položiek formuláru na účel kontaktovania ma.

Podrobné informácie

Rozloha pozemku11007 m²
Úžitková plocha987 m²
Statusaktívne