Keď miluješ vidiecky štýl...
Keď miluješ vidiecky štýl...

Keď miluješ vidiecky štýl...

Presvetlený dom so šedými okenicami zaujme už z ulice. Hneď na prvý pohľad vidieť, že je iný ako ostatné. Za veľkými oknami sa skrýva interiér vo vidieckom štýle, ktorý chytí za srdce každého. Vidieť, že Sylvia z Lamača ho zariaďovala nielen s citom, ale aj s láskou.
Zo starého domu sme si zobrali nielen spomienky, ale aj pôvodné predmety.
Krásna kuchyňa vo videckom štýle.

Sylvia zvykla tráviť prázdniny u starej mamy v Lamači. Toto miesto jej prirástlo k srdcu až tak, že sa v dospelosti do starého domu s manželom presťahovali. Stavba však nebola v dobrom stave a preto si postavili na rovnakom mieste svoj vysnívaný dom, do ktorého preniesli nielen svoje spomienky, ale aj niektoré pôvodné nábytky a predmety. Práve tie dodávajú domu nezameniteľnú atmosféru. „Knižnica, babkin toaletný stolík, fotografie. To, že som obklopená týmito vecami, pre mňa veľa znamená,“ povedala Sylvia s tým, že vidiecky štýl jej bol blízky odjakživa. „Zariadenie je mixom, rôznych značiek, drahších aj lacnejších. Niektoré nábytky sme si nechali vyrobiť na mieru a pár doplnkov máme aj zo zahraničia,“ opisuje sympatická mamina dvoch detí Rebeccy a Damiana. Obe majú svoje pohodlné kráľovstvá v izbičkách na poschodí.

Drevo, ratan a textílie dodávajú interiéru pocit domova.
Mám rada, keď majú veci trvácnosť, životnosť a rozprávajú príbeh.

Inšpiráciu rodina čerpala nielen v pôvodnom dome, ale aj v provensálskom a prímorskom štýle, lebo milujú more a chcú mať kúsok z neho i doma. A čo majú na svojom dome najradšej? „Jednoznačne svetlo, milujeme svetlo. Mne sa páči, keď prídem domov a vidím okolo seba veci, ktoré sa mi páčia. Či už prídem do kuchyne, do obývačke alebo do kúpeľne,“ opisuje svoje dojmy z priestoru. Našťastie má manžela s rovnakým vkusom, ktorý jej do výberu nezasahoval. A čakajú tento interiér ešte nejaké zmeny? „Som konzervatívny typ a mám veľmi rada, keď veci majú trvácnosť, životnosť a rozprávajú príbeh, takže určite sa tu nič zásadného meniť nebude. Aj keď sa napríklad opotrebuje sedačka, tak nová bude v rovnakom štýle... aj v rovnakej farbe,“ uzatvára Sylvia.

Nábytok zo starého domu zdobí aj ten nový.
V dome sa kúri drevom vo veľkej peci.

Čo by to bolo za vidiecky dom, keby v ňom chýbalo kúrenie drevom, že? Preto kým si Sylia užíva pohodlie a zladené doplnky, hlava rodiny Bystrík hrdo predstavuje dominantný prvok v obývačke - pec. Dokonca sa podarilo vedľa nej umiesniť oddychový kút, kde sa dá príjemne relaxovať. Pred každou zimou si rodinka urobí zásobu dreva, ktoré nezavadzia, práve naopak dotvára vidiecku atmosféru na dvore a zdobí stenu garáže pri bylinkovom záhone. „Kúrenie drevom nám vyhovuje, lebo pec stačí rozkúriť raz za deň a vydrží sálať teplo dlhé hodiny bez problémov s prekúrením priestorov. A hlavne pec stačí vymetať len raz do roka," vysvetlil výhody pán domu a pochválil aj integrovanú rúru, vďaka ktorej si vedia v peci upiecť aj gaštany, jaterničky alebo kura.

Všetko ladí - materiály, farby, dizajn.

Zdroj: ZoznamRealit.Sk

Publikované: 7.10.2020


Odporúčané nehnuteľnosti

NOVÝ RUSKOV - rodinný dom na predaj
Predaj Cena v RK
NOVÝ RUSKOV - rodinný dom na predaj

Exkluzívne ponúkame na predaj rodinný dom v obci Nový Ruskov. Nehnuteľnosť je situovaná na rovinatom a oplotenom pozemku o celkovej rozlohe 924 m2. Rodinný dom prešiel celkovou rekonštrukciou pred...

Rodinný dom 168 m2 Nový Ruskov
Predaj, rodinný dom Brezno, Rohozná - NOVOSTAVBA - E...
Predaj 220.000,- €
Predaj, rodinný dom Liptovské Revúce, Vyšná Revúca -...
Predaj 111.000,- €
Predaj, rodinný dom Turčianske Teplice, Diviaky - EX...
Predaj 137.000,- €
Predaj, rodinný dom Turčianske Teplice, Diviaky - EX...
Rodinný dom 556 m2 Turčianske Teplice
Predaj, rodinný dom Sklené - EXKLUZÍVNE HALO REALITY
Predaj 175.000,- €