Ako správne nafotiť nehnuteľnosti na predaj
Ako správne nafotiť nehnuteľnosti na predaj

Ako správne nafotiť nehnuteľnosti na predaj

Keď si záujemca o kúpu nehnuteľnosti prezerá ponuky na internetových portáloch, prvé čo ho zaujme sú fotografie. Reality , ktoré sú v ponuke bez obrázkov, väčšinou nemajú taký ohlas, ako ponuky, ktoré sú dobre nafotené. My vám poradíme ako na to!

Dôležité je nafotiť celý byt na predaj . Všetky izby, kuchyňu, kúpeľňu i chodbu. Kupujúci si tak vie lepšie predstaviť byt i celkové dispozičné riešenie. Takže určite sa neriaďte heslom: "Tu nie je čo fotiť." Nikdy neviete, čo záujemca hľadá a čo je pre neho prioritné. Pri samotnom fotení si musíte dávať pozor hneď na niekoľko vecí. Bez ohľadu na to, či je vaša nehnuteľnosť zrekonštruovaná alebo nie, pri fotení musíte mať čo najviac svetla. V prípade potreby na chvílu vymeňte úsporné žiarovky a použite také, ktoré izbu najviac presvetlia. Fotografie potom pôsobia optimistickejšie a krajšie. Pri fotografovaní sa snažte schovať svoje súkromné veci, aby si záujemca vedel priestor predstaviť po svojom. Nehnuteľnosti na predaj musia byť počas fotenia upratané.

Kuchyňa vo vidieckom štýle

Ak chcete zachytiť celú izbu, musíte fotiť zhora, takže si pomôžte napríklad stoličkou. Pozor si dajte na fotografovanie miestostí so zrkadlami, aby v odraze nebola vaša postava alebo rodinní príslušníci. Najťažšie sa fotia malé miestosti ako napríklad kúpeľňa. Ak sa vám nepodarí odfotiť jej priestor na jeden záber, pokojne dajte na internet viac fotografií.
Mnohí predávajúci zabúdajú nafotiť výhľad z okien, ktorý je pre kupujúceho v niektorých prípadoch veľmi podstatný. Pohľad z okna foťte za svetla a slnečného počasia. Oplatí sa porozmýšľať aj o čase fotografovania, keď napríklad parkovisko nie je úpne zaplnené a stromy pred domom sú zelené alebo kvitnú. Novou službou, ktorú ponúkajú realitné kancelárie sú videá. Príde k vám profesionálny kameraman, ktorý váš byt natočí a videonahrávka aj s komentárom bude súčasťou vašej ponuky na internete. Ak si trúfate, natočte si byt sami. Veľa šťastia!

Zdroj: Redakcia Zoznamrealit.Sk

Publikované: 28.4.2011