6 rád ako najrýchlešie predať nehnuteľnosť
6 rád ako najrýchlešie predať nehnuteľnosť

6 rád ako najrýchlešie predať nehnuteľnosť

Každý chce predať nehnuteľnosť čo najrýchlejšie a za čo najvyššiu cenu. Idelánym východiskom je skĺbenie týchto dvoch požiadaviek. ZoznamRealit.Sk pre vás pripravil niekoľko rád, aby sa vám nehnuteľnosť podarilo predať jednoducho a bez stresu.

1. Prieskum trhu - treba stanoviť správnu cenu. Stačí si pozrieť na internete podobné ponuky a zvážiť hodnotu predchádzajúcej rekonštrukcie. Balkón, terasa, komora, pivnica, parkovacie miesto, garáž hodnotu nehnuteľnosti zvyšujú. Ak si neviete s cenou rady, obrátťe sa na realitnú kanceláriu.

2. Dajte ponuku na realitné portály na internete. Kolónky vypĺňajte poctivo, aby mal záujemca presný obraz. Ak si netrúfate byt nafotiť, realitná kancelária vám odporučí fotografa.

3. Ak v predávanom byte alebo dome nebývate, tak odstráňte zbytočný a nepoužiteľný nábytok a priestor upracte, aby posôbil čisto. Ak v byte stále žijete, udržujte aký-taký poriadok, lebo obhliadky môžu byť nečakané a na poslednú chvílu.

Presvetlená hala v rodinnom dome

4. Nemáte čas nazvyš? Dopredu si rozmyslite časy obhliadok. Stanovte si napríklad dva termíny týždenne na ukazovanie bytu. Naplánujte si viacerých záujemcov tesne po sebe a za hodinu môžu vidieť nehnuteľnosť hneď traja. Samozrejme zvážte, kedy sa oplatí urobiť výnimku a prispôsobiť sa záujemcovi.

5. Porozmýšľajte spolu s maklérom nad pozitívami nehnuteľnosti a "predávajte" aj jej potenciál (rozšírenie, búranie priečok, prístavba, možná garáž)

6. Pri predaji by ste mali ako majiteľ vedieť o byte všetko - čas rekonštrukcie, menenia rozvodov, výmeny okien i plánované zatepľovanie bytového domu. Pred prvou obhliadkou si to všetko nájdite a naštudujte.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Publikované: 3.5.2011