Nové úvery budú drahšie
Nové úvery budú drahšie

Nové úvery budú drahšie

Európska centrálna banka s najväčšou pravdepodobnosťou v júli opäť zvýši hlavnú úrokovú sadzbu o 0,25%. O rovnakú hodnotu sa sadzba zvyšovala aj v apríli a teraz má hodnotu 1,25%.
Do konca júna možno ešte využiť aj zvýhodnené podmienky hypotéky pre mladých, kde je dočasne znížená príjmová hranica.
Rekreačná nahnuteľnosť pri Smoleniciach

Toto číslo do veľkej miery ovplyvňuje aj ceny našich hypotekárnych úverov. Stane sa tak aj teraz? "V princípe platí, že banka reaguje na situáciu na trhu a zvýšenie medzibankových sadzieb sa postupne premietne do výsledných úrokových sadzieb," vysvetlila postup hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková. Dodala, že ak niekto zvažuje hypotekárny úver, mal by využiť súčasné nízke úrokové sadzby. Do konca júna možno ešte využiť aj zvýhodnené podmienky hypotéky pre mladých, kde je dočasne znížená príjmová hranica.
Podľa analytika Radka Kuruca z Inštitútu hospodárskej politiky čoskoro stúpnu splátky tým klientom, ktorým končí fixácia úrokovej sadzby. Priplatia si aj tí, ktorí sa pre úver rozhodnú v najbližších mesiacoch. "Rast cien hypoték možno očakávať koncom leta," odhaduje Kuruc. Nie je vylúčené, že do konca roka ECB pristúpi ešte k jednému zvýšeniu sadzieb a to na hodnotu 1,50%.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Publikované: 21.6.2011