Predám stavebný pozemok. Ako na to?

Ak sa rozhodnete predať stavebné pozemky, musíte sa na predaj aj pripraviť. "Pri predaji pozemku sa treba zveriť odborníkom z tejto oblasti a tými sú najmä skúsení pracovníci realitných kancelárií. Pokiaľ chce predávajúci urýchliť predaj, mal by si zistiť aktuálnu územnoplánovaciu informáciu pre daný pozemok a možnosti napojenia na siete a dopravnú infraštruktúru," radí Milan Ružek z investičnej a realitnej spoločnosti Mitan. Podľa neho dopyt po dobrých stavebných pozemkoch neutícha. "Ak je stavebný pozemok situovaný v dobrej lokalite, má prístup na inžinierske siete a má zodpovedajúcu cenu, predá sa v priemere do šiestich mesiacov od zaradenia do ponuky. Pozemky, ktoré nespĺňajú tieto kritéria, sa predávajú ťažko," popísal situáciu na trhu Ružek. Dodal, že najvyšší dopyt je po pozemkoch s výbornou polohou vo vilových lokalitách väčších miest s výmerou približne 500 m2. Výhodou je tiché prostredie.
Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim cenu je privedenie inžinierskych sietí. "Rozdiel v cene medzi pozemkami bez sietí a pozemkami, ku ktorým sú už privedené inžinierske siete, je medzi 11 EUR/m2 až 30 EUR/m2," priblížil rozdiel Ružek.
Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Top partner v realitách

Realitná kancelária FINAT IMMOBILIEN

FINAT IMMOBILIEN

home-banner-novostavby_sk-230x_bocny.jpg (48 808 bytes)

NA PREDAJ VÝSTAVBA 4-IZBOVÉHO RODINNÉHO DOMU, KITTSEE, RAKÚSKO

Reality - NA PREDAJ VÝSTAVBA 4-IZBOVÉHO RODINNÉHO DOMU, KITTSEE, RAKÚSKO

Neusiedl am See
Rodinný dom
214.315,- EUR

Ponúkame na predaj výstavbu piatich 4- izbových rodinných domov v Kittsee na pozemkoch o výmere 539 m2, 529 m2, 549m2, 559 m2 a 569 m2. Pozemky sú slnečné, v tichej lokalite obce Kittsee Zastavaná plocha domu: 80 m2 Úžitková plocha domu: 145,85 m2 Balkón: 3,67 m2 Terasa: 24,09 m2 (nie je v cene domu) Dispozičné riešenie: Na prízemí sa nachádza denná časť, ktorá pozostáva z technickej miestnosti, zádveria, toalety a spojenej obývacej izby s kuchynskou a jedálenskou časťou. Spoločný priestor je opticky predelený krbom. Na poschodí sa nachádzajú dve detské izby, rodičovská spálňa so šatníkom, priestranná kúpeľna a samostatná toaleta. Parametre stavby: murivo - tehla Porotherm 25, vnútorné priečky tehla Porotherm 11,5 zateplenie - Neopor 15 cm vykurovanie - tepelné čerpadlo Toshiba Estia vzduch voda, podlahové vykurovanie okná - plastové Aluplast, izolačné 3-sklo komín - Fejta jednoprieduchový Uvedená cena je v prípade pozemku o výmere 539 m2 v prevedení holodom vrátane tepelného čerpadla, v prípade zájmu o výstavbu do štádia "na kľúč" v štandardnom vyhotovení je cena 227 315,- Eur 2. pozemok 529 m2: prevedenie holodom 212 565,- Eur, prevedenie na kľúč 225 565,- Eur 3. pozemok 549 m2: prevedenie holodom 216 065,- Eur, prevedenie na kľúč 229 065,- Eur 4. pozemok 559 m2: prevedenie holodom 217 815,- Eur, prevedenie na kľúč 230 815,- Eur 5. pozemok 569 m2: prevedenie holodom 219 565,- Eur, prevedenie na kľúč 232 565,- Eur K cene nehnuteľnosti je potrebné pripočítať poplatky súvisiace s kúpou nehnuteľnosti v Rakúsku (daň, kataster, notár) Lokalita: Obec Kittsee leží 7 km od Bratislavy, je tu plná občianska vybavenosť: obchody, banky, pošta, škôlka, škola, lekár, lekáreň, nemocnica. Z Kittsee je priame vlakové spojenie s Bratislavou a Viedňou, výborná dostupnosť do Bratislavy autom bez dopravných zápch. V rámci našich služieb zabezpečujeme: tlmočnícke a prekladateľské služby hypotekárny úver v rakúskych bankách Vybavíme dotácie, ktoré poskytuje kraj Burgenland na výstavbu rodinného domu.

Viac informácii

Predaj nehnuteľnosti

Reality hýbu svetom

Rozhýbte sa aj vy a pozrite si našu ponuku - byty na predaj a prenájom, predaj domov a stavebných pozemkov.
Stačí si len vybrať!
Reality a poradenstvo s nimi spojené vám poskytnú naše partnerské realitné kancelárie, projekty developerov nájdete v našej sekcii Novostavby – byty, domy a pozemky na jednom mieste.

Tipy a rady pre vás

Vedeli ste, že ak ste nenašli ponuku, ktorá vás zaujala, môžete zadať dopyt
ktorým oslovíte všetky naše registrované realitné kancelárie?

Dopyt po realitách

Stačí v hlavnom menu kliknúť na Zadať dopyt a vyplniť jednoduchý formulár. Následne bude všetkým registrovaným kanceláriám váš dopyt zverejnený a budete kontaktovaný na uvedený email, alebo telefón.

Partneri nášho portálu

banner