9 dôvôdov prečo sa rozhodnúť pre byt v novostavbe
9 dôvôdov prečo sa rozhodnúť pre byt v novostavbe

9 dôvôdov prečo sa rozhodnúť pre byt v novostavbe

Pri kúpe bytu mnohí riešia dilemu či kúpiť za zvolenú sumu väčší starší byt v paneláku alebo radšej menší byt v novostavbe. Realitní makléri jednoznačne doporučujú novostavby. Aké sú ich výhody?

1. Lepšia investícia

Vek obyčajných panelákov sa ráta na desiatky rokov. Z pohľadu investície je lepšie kúpiť novostavbu, ktorá bude zaujímavou na trhu aj v budúcnosti. Cena starého bytu bude už len klesať.

2. Záruka 2 roky

Na nehnuteľnosť sa rovnako ako na iné druhy tovaru vzťahuje záruka 2 roky. Ak sa vám čokoľvek nepozdáva, môžete to reklamovať a developer je povinný vykonať nápravu.

3. Fond opráv

Pri starom byte sa nevyhnete zatepleniu domu, rekonštrukcii spoločných priestorov alebo výmene stupačiek. Toto všetko sa hradí z fondu opráv, do ktorého prispievate každý mesiac nemalou sumou. Pri novostavbe tieto starosti odpadávajú.

Upravené okolie novostavby

4. Nižšie nájomné

Novostavby sú vyrobené z kvalitnejších materiálov, ktoré vám šetria prostriedky na kúrenie, vodu či elektrinu. Automatické zariadenie vám každý deň spočíta, koľko ste minuli vody i tepla. Takže máte lepší prehľad vo výdavkoch.

5. Čisté bývanie bez starostí

Kosenie trávnika pre domom, upratovanie chodieb i odhŕňanie snehu pred bytovkou. V novostavbe je o tieto veci automaticky postarané. Priplatíte si za to síce pár eur, ale okolie vášho domu je vždy upravené a čisté.

6. Do garáže suchou nohou

Väčšina novostavieb má vlastnú garáž, kde sa nachádzajú miesta pre autá. Dostanete sa k nim z bytového vchodu výťahom. Nemôže sa vám teda stať, že by ste cestou k autu zmokli.

Garáž pre autá

7. Smetné nádoby na zámok

Každá novostavba má pri dome uzamikateľný priestor na smetné nádoby, kam majú prístup iba obyvatelia domu. Ak je odvoz smetí dobre načasovaný, tak nikdy nebudete mať problém, že by ste odpadky nemali kam vyhodiť.

8. Bezbariérový vstup

Podľa európskych noriem musí mať každý nový bytový dom bezbariérový prístup. Cestičku vedľa schodiska oceníte, ak budete po ňom tlačiť napríklad kočík alebo bicykel.

9. Dispozičné riešenie

Návrhy interiéru novostavieb robia architekti, takže byty sú podľa možností dobre dispozične riešené. Nie ako paneláky, ktoré sa vyznačovali veľkorysými chodbami a malými kúpeľňami.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Publikované: 29.1.2014


Odporúčané nehnuteľnosti

3-izbový byt v novostavbe na 1.poschodí s dvoma parkovacími miestami Predaj 86.000,- €
3-izbový byt v novostavbe na 1.poschodí s dvoma parkovacími miestami

RK Allrisk Slovakia Vám ponúka krásnu novostavbu bytových domov v Diakovciach. Bývanie na dedine, v kľudnom prostredí, pritom kúsok od mesta. Presne toto Vám tieto byty poskytnú !Bytový dom pozostáva...

3-izbový byt 87.8 m2 Diakovce
PREDAJ, nový RD strede obce Hrubý Šúr, 25 km od Bratislavy Predaj 158.000,- €
PREDAJ, nový RD strede obce Hrubý Šúr, 25 km od Bratislavy

TOPPONUKA...

Rodinný dom 139 m2 Hrubý Šúr / Hlavná
Predaj, trojizbový byt Galanta s garážou, Richtárske... Predaj 112.000,- €
Predaj 4 izbový rodinný dom Voderady Predaj 170.000,- €
Predaj 4 izbový rodinný dom Voderady

Ponúkame posledné 2 rodinné domy v novej časti Pánske pozemky – Voderady.Moderné novostavby jednopodlažných RD budú postavené na 620m2 pozemkoch so zastavanou plochou 128m2 podlahová plocha domu 101m2. Tieto...

Rodinný dom 101 m2 Voderady
Apartmán 3 izbový Chorvátsko - NIN Predaj 146.990,- €
Apartmán 3 izbový Chorvátsko - NIN

Mame pre Vás jedinečnú ponuku apartmánov v Chorvátsku, konkrétne v kráľovskom meste Nin, cca 15 minút autom od Zadaru. Jedná sa o 3 apartmány, ktoré je možné kúpiť ako celok...

3-izbový byt 0 m2 Nin