Riešite nehnuteľnosť? Podľa čoho si vybrať realitnú kanceláriu?
Riešite nehnuteľnosť? Podľa čoho si vybrať realitnú kanceláriu?

Riešite nehnuteľnosť? Podľa čoho si vybrať realitnú kanceláriu?

Plánujete predať alebo prenajať nehnuteľnosť. Ste si vedomý všetkých nástrah, rizík, právnych úkonov a preto chcete mať po svojom boku spoľahlivého partnera, odborníka – realitnú kanceláriu. Len v Bratislave ich však pôsobia stovky, tak ako si správne vybrať?
Odporúčania dôveryhodných ľudí s vlastnou skúsenosťou sú najrelevantnejšie.

1. Odporúčania známych

Vo svojom okolí určite nájdete priateľov, známych či rodinných príslušníkov, ktorí v nedávnej dobe riešili nejaký realitný obchod alebo viete, že majú vo svojom okruhu človeka, ktorý sa venuje realitám. Zozbierajte si tak niekoľko názvov realitných kancelárií alebo mien realitných maklérov a šup na internet, kde si môžete o nich zistiť viac informácií, napríklad, či patria pod Združenie realitných kancelárií Slovenska.

Novostavba v Petržalke

2. Recenzie na Google

Na internete si viete pozrieť profil firmy v Google a hlavne recenzie, ktoré tam zanechali bývalí klienti. Občas sa pritrafí aj negatívny názor, vtedy si odporúčame pozrieť reakciu realitnej kancelárie, ako sa zachovala a ako celú situáciu vysvetlila zo svojho pohľadu. Ľudia sú totiž všelijakí a môže sa stať, že niekto nebol spokojný len preto, že si maklér nenašiel na neho čas hneď v ten deň.

3. Referencie na webe

Realitné kancelárie zvyknú mať referencie aj na vlastnom webe. Tie sa môžu týkať predajov, prenájmov, ale aj spoluprác na väčších developerských projektoch. Ak žijete v menšom meste, môže sa sťať, že tam nájdete práve názor suseda, bývalého spolužiaka alebo kolegu a potom sa ho môžete priamo na prístup realitnej kancelárie opýtať.

4. Moderný web

Na webovej stránke realitnej kancelárie zistíte čomu sa venujú, čo majú za sebou, viete si pozrieť ponuku služieb, spôsob marketingu, realitných maklérov, aktuálne ponuky, po prípade aj blogy, vystúpenia v médiách alebo interiérové premeny predávaných nehnuteľností. Web ako celok vytvára dojem, emóciu a kreuje rozhodnutie, či sa práve na týchto odborníkov obrátiť. Môžete vyskúšať realitnú kanceláriu kontaktovať cez zverejnený email, chat alebo zavolať a uvidíte, aká bude reakcia, či vám budú už v komunikácii sympatickí alebo naopak, že vám ani nedvihnú.

Penzión v Kováčove.

5. Aktívne sociálne siete


Sociálne siete sú jedným z viacerých dôkazov, že realitná kancelária pracuje a viete z nich vyčítať aj štýl a spôsob fungovania. Či ide o mladý dynamický tím alebo skôr jednoosobovú realitnú kanceláriu, ktorá sa orientuje iba na určitú lokalitu alebo segment. Realitné kancelárie môžu využívať rôzne sociálne siete, alebo sa zameriavajú iba na jednu. Niekto má viac interakcií z Instagramu, iný z Facebooku alebo LinkedInu a podľa toho venuje tej danej sieti aj čas a energiu.

Mnohé seriózne realitné kancelárie funkcie internetu nevyužívajú, niektoré to ani nepotrebujú.

6. Stavte na mix

Pozor však, ak má realitná kancelária krásny web a pravidelne prispieva na sociálne siete, pridáva kvalitné fotky a videá, ešte to neznamená, že odvádza aj serióznu prácu. A naopak. Najlepšie pri výbere realitnej kancelárie urobíte, ak si ju preveríte z viacerých zdrojov. Mnohé dlhodobo pôsobiace a seriózne realitné kancelárie totiž moderné funkcie internetu nevyužívajú, niektoré to ani nepotrebujú. Majú vybudovanú širokú sieť kontaktov, vlastnú klientelu, ktorá sa na nich pravidelne obracia, stavajú na povesti a dobrom mene. Prácu získavajú len vďaka referenciám a priamym odporúčaniam a to sa deje väčšinou v offline svete.

Zdroj: Združenie realitných kancelárií Slovenska

Publikované: 19.7.2022


Odporúčané nehnuteľnosti

Na predaj rodinný dom v  meste SZERENCS HU
Predaj 45.000,- €
Na predaj rodinný dom v meste SZERENCS HU

FLEGRA COMFORT REALITY ponúka na predaj zrekonštruovaný dvojizbový dom v centre mesta SZERENCSBoršodsko-abovsko-zemplínskej župe ponúkam na predaj meštiansky dom postavený v prvej časti dvojbytového dvojdomu v centrálnej lokalite mesta SZERENCS...

Rodinný dom 80 m2 Szerencs / Hlavná
AstonReal |PREDAJ| Krásny 3i. byt vo vyhľadávanej lokalite /NOVOSTAVBA
Predaj Cena v RK
AstonReal |PREDAJ| Krásny 3i. byt vo vyhľadávanej lokalite /NOVOSTAVBA

AstonReal a Realitný maklér Barbora Lippártová Vám ponúka na predaj luxusný, 3 - izbový byt vo vyhľadávanej lokalite, na sídlisku Podhradová v Košiciach.Byt s výmerou 72 m2 + 2x...

3-izbový byt 72 m2 Košice - mestská časť Sever / Gerlachovská
Na predaj radový rodinný dom, Vysoká- Holíč
Predaj 225.000,- €
Na predaj radový rodinný dom, Vysoká- Holíč
Rodinný dom 190 m2 Holíč / Vysoká
Predaj 3 izb. BYTU s TERASOU a s PARKOVANÍM, Slnečnice VILADOMY
Predaj 330.000,- €
Predaj 3 izb. BYTU s TERASOU a s PARKOVANÍM, Slnečnice VILADOMY

Spoločnosť STORM real ako overený člen Združenia realitných kancelárií Slovenskej republiky Vám ponúka na predaj 3 izbovú NOVOSTAVBU s TERASOU v mestskej časti Petržalka, Slnečnice Viladomy UNIQ, byt S18 s...

3-izbový byt 87.69 m2 Bratislava - Petržalka / Žltá
Predaj, jednoizbový družstevný byt Lučenec - EXKLUZÍ...
Predaj 43.999,- €
Predaj, jednoizbový družstevný byt Lučenec - EXKLUZÍ...

Ponúkame na predaj jednoizbový byt 37,3m2 v družstevnom vlastníctve.Byt sa nachádza na prvom poschodí bez balkóna s výťahom.Bytové jadro pôvodné.V celej obytnej časti je položená plávajúca...

1-izbový byt 38 m2 Lučenec