Úspešný predaj najužšieho domu v Anglicku
Úspešný predaj najužšieho domu v Anglicku

Úspešný predaj najužšieho domu v Anglicku

Najužší dom vo Veľkej Británii má len 29 metrov štvorcových. Nachádza sa v meste Framlingham a nájdete v ňom kuchyňu, spálňu, obývačku i kúpeľňu s toaletou. Ako je to možné? Miestosti sú veľmi dobre dispozične riešené. Ak vás domček zaujal máte smolu, nedávno ho predali za 108-tisíc eur.
Dom s názvom The Check House bol kedysi súčasťou starého Viktoriánskeho parného mlyna, ktorý už neexistuje. V minulosti tento atypický realitný kúsok slúžil ako stávková kancelária. Predchádzajúci majiteľ však nehnuteľnosť kompletne zrekonštruoval a urobil z nej malé a útulné miesto na bývanie.
Najužší dom na svete

Dom je vhodný iba pre jednu osobu, aj to radšej útlejšieho vzrastu. S rozlohou 29 metrov štvorcových totiž skôr pripomína garzónu než rodinný dom. Majiteľ si však môže užívať pokoj od susedov a ušetrí aj na kúrení. Prízemie má rozlohu 4,9 × 2,2 metra. Je tu umiestnená spáľňa a kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou. Rozmery poschodia sú 6,1 × 2,2 metra. Ide sa sem po drevenom schodisku. Hore nájdete otvorený priestor s obývacou časťou a kuchyňou, kde sa náchádza aj balkónik s výhľadom na dvor. Do kuchyne sa zmestila linka s drezom, plynovou rúrou, varnou doskou i chladničkou. Je tu aj príprava na práčku a odsávanie pár. Z okna je vidieť predzáhradku, ktorá patrí k domu. Nevýhodou nehnuteľnosti je chýbajúce parkovacie miesto. "Ide o veľmi unikátnu a výnimočnú stavbu a určite najmenšiu, ktorú som kedy predávala," povedala pre denník Daily Mail realitná maklérka Julie Williamsová, ktorej sa podarilo uzučký dom predať v prepočte za 108-tisíc eur.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk

Publikované: 28.4.2011