Wallenrod: Kúsok prírody v centre mesta
Wallenrod: Kúsok prírody v centre mesta

Wallenrod: Kúsok prírody v centre mesta

O viac zelene v hlavnom meste sa postará nové bizniscentrum Wallenrod, ktoré obohatí stereotypné ulice fasádou zo stálozelených popínavých rastlín. Spoločnosti sídliace v tejto unikátnej stavbe tak získajú ekologické kancelárie vo výborne dostupnej lokalite v centre mesta, a to za rozumnú cenu.

Autorom bizniscentra je spoločnosť ITB Architekti, ktorá stojí za viacerými modernými budovami v Bratislave a Prahe. "Filozofia Wallenrodu vychádza z dlhodobej snahy spoločnosti ITB Development o zatraktívnenie samotných lokalít, kde vyrastajú naše projekty. To isté platí aj v prípade Mickiewiczovej ulice, ktorá vďaka Wallenrodu získa atraktívnu tvár oslovujúcu nielen užívateľov samotného objektu ale aj všetkých obyvateľov Bratislavy. Zelená budova, ktorá bude meniť svoje farby v závislosti od ročného obdobia navyše do rušného centra mesta prinesie kúsok prírody," povedal člen architektonického tímu Igor Lichý s tým, že najbližšia podobná "živá" budova stojí až v nemeckom Hamburgu.

Pohľad z ulice

Výstavba komplexu začala v septembri, pričom budova bude odovzdaná do užívania v decembri 2012. Na siedmich poschodiach komplexu je k dispozícii 12 kancelárskych priestorov od 180 do 250 m2, z ktorých je už viac ako 30 percent predaných. Na prízemí bude obchodný priestor. Priestory vo Wallenrode sa výlučne predávajú a s prenájmom sa zatiaľ nepočíta. "Naším zámerom je vytvoriť vo Wallenrode stabilnú biznis komunitu úspešných firiem, ktoré vedia, že kúpa priestoru je výhodnejšia ako prenájom ," hovorí Zuzana Novoroľníková z ITB Development. Každý klient, ktorý prejaví záujem o priestor vo Wallenrode bude môcť bezplatne využiť služby profesionálneho interiérového konzultanta.

Zdroj: www.wallenrod.sk

Publikované: 20.10.2011