Späť

Bratislava - Staré Mesto Miestny úrad Bratislava - Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3
814 21 Bratislava
Zobraziť na mape

41 095 obyvateľov
9.59 km²
Bratislava - Staré Mesto

Ing. arch. Zuzana Aufrichtová

starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Zuzana Aufrichtová (43) je rodená Staromešťanka, vyštudovala architektúru–urbanizmus a takmer 20 rokov sa venuje územnému rozvoju a manažmentu rozvojových projektov. Má tri deti (7, 10 a 12) a všetok voľný čas venuje rodine.

Kontakty

kancelária: 100d/I.
tel: +421(2)59246277
email: starostka@staremesto.sk

Najväčšie úspechy starostu

1. TRANSPARENTNÉ PRIDEĽOVANIE DOTÁCIÍ Z ROZPOČTU MESTSKEJ ČASTI
2. RIEŠENIE PROBLÉMOV S PARKOVANÍM A BUDOVANIE PARKOVACÍCH MIEST
3. PODPORA VEREJNÉHO ŽIVOTA PRÍSPEVKAMI NA REALIZÁCIU PROJEKTOV
4. ZAVEDENIE INŠTITÚTU STAVEBNÉHO OMBUDSMANA V STAROM MESTE
5. OBNOVA TELOCVIČNE V ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA MUDROŇOVEJ A DUBOVEJ ULICI

Bratislava - Staré Mesto

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.

Na území mestskej časti je väčšina bratislavských kultúrnych pamiatok - počnúc Bratislavským hradom týčiacim sa nad Dunajom - neoficiálnym logom nielen mesta, ale celého Slovenska, cez gotický Dóm sv. Martina, Michalskú vežu, pod ktorou sa začína turistami i Bratislavčanmi vyhľadávané Korzo, až po pôvodné i nové Slovenské národné divadlo či prekrásnu Medickú záhradu. Sídlo tu má parlament, prezident i úrad vlády. Na území Starého Mesta je denne viac zamestnancov ako obyvateľov mestskej časti, čo kladie vysoké nároky na spravovanie územia.

Staré Mesto je s rozlohou 9,6 km2 treťou najmenšou, ale najhustejšie osídlenou bratislavskou mestskou časťou. K 31. 12. 2018 malo Staré Mesto 42 757 obyvateľov. Demografickou tendenciou je postupný pomalý úbytok obyvateľstva a zvyšovanie jeho priemerného veku.

Vo voľbách do orgánov samosprávy obcí 10. novembra 2018 boli za starostku a za poslancov miestneho zastupiteľstva mestskej časti zvolení nasledujúci kandidáti:
Starostkou sa stala Ing. arch. Zuzana Aufrichtová (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska)