Späť

Bratislava - Staré Mesto Miestny úrad Bratislava - Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3
814 21 Bratislava
Zobraziť na mape

41 095 obyvateľov
9.59 km²
Bratislava - Staré Mesto

Ing. Matej Vagač

starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Matej Vagač sa narodil v Starom Meste som sa narodil v dome, ktorý postavil jeho prastarý otec ešte začiatkom minulého storočia. Navštevoval školy na Gorazdovej a Dubovej ulici a vyrastal v Horskom parku. Je ženatý a má dve dospelé deti. Rád sa túla po Starom meste, má vzťah ku kultúre, umeniu i športu. Na funkciu starostu Starého Mesta ašpiroval po dvoch volebných obdobiach vo funkcii mestského poslanca Bratislavy.

Kontakty

kancelária: 100d/I.
tel: +421(2)59246277
email: starosta@staremesto.sk

Najväčšie úspechy starostu

1. Kvalitné nastavenie financovania a uchádzanie sa o granty
2. Komunikácia úradu a aktívne informovanie obyvateľov
3. Ochrana zelene a výsadba ďalších kvetov a drevín
4. Úpravy verejných priestorov MIB
5. Boj s vizuálnym smogom

Bratislava - Staré Mesto

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.

Na území mestskej časti je väčšina bratislavských kultúrnych pamiatok - počnúc Bratislavským hradom týčiacim sa nad Dunajom - neoficiálnym logom nielen mesta, ale celého Slovenska, cez gotický Dóm sv. Martina, Michalskú vežu, pod ktorou sa začína turistami i Bratislavčanmi vyhľadávané Korzo, až po pôvodné i nové Slovenské národné divadlo či prekrásnu Medickú záhradu. Sídlo tu má parlament, prezident i úrad vlády. Na území Starého Mesta je denne viac zamestnancov ako obyvateľov mestskej časti, čo kladie vysoké nároky na spravovanie územia.

Staré Mesto je s rozlohou 9,6 km2 treťou najmenšou, ale najhustejšie osídlenou bratislavskou mestskou časťou. K 31. 12. 2018 malo Staré Mesto 42 757 obyvateľov. Demografickou tendenciou je postupný pomalý úbytok obyvateľstva a zvyšovanie jeho priemerného veku.

Vo voľbách do orgánov samosprávy obcí 10. novembra 2018 boli za starostku a za poslancov miestneho zastupiteľstva mestskej časti zvolení nasledujúci kandidáti:
Starostkou sa stala Ing. arch. Zuzana Aufrichtová (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska)