Realitná kancelária Corpia Sotheby´s International Realty: Ponúkame predovšetkým kvalitu
Realitná kancelária Corpia Sotheby´s International Realty: Ponúkame predovšetkým kvalitu

Realitná kancelária Corpia Sotheby´s International Realty: Ponúkame predovšetkým kvalitu

Medzinárodná sieť realitných kancelárií Sotheby's International Realty® pôsobí v 45 krajinách a má 600 pobočiek. Jedna z nich Corpia Sotheby’s International Realty má sídlo aj v centre Bratislavy už od roku 2008, využíva najznámejší realitný softvér backOFFICE® a inzeruje aj v medzinárodnej realitnej sieti ZoznamRealit.Sk.

Corpia Sotheby´s International Realty ponúka lukratívne nehnuteľnosti najvyššej kategórie na Slovensku. Riaditeľ spoločnosti Peter Mriňák nám síce neprezradil akú najdrahšiu nehnuteľnosť sa im na Slovensku podarilo zobchodovať, ale priblížil spoluprácu s bonitnou klientelou.

Aký bol rok 2013 z pohľadu vašej realitnej kancelárie?

Z pohľadu uzavretých prípadov to bol pre nás zatiaľ najlepší rok. Každopádne ho vnímame ako veľmi náročný rok na dosahovanie našich cieľov. Prijali sme v tomto roku viacero strategických rozhodnutí, ktoré, predpokladám, nás posunú na realitnom trhu ešte ďalej. V portfóliu máte prevažne luxusnejšie nehnuteľnosti.

Peter Mriňák, Sotheby ´s

Je o tento segment na Slovensku záujem?

Snažíme sa, aby naše nehnuteľnosti boli predovšetkým kvalitné! Luxus je len akási “nálepka” pri nehnuteľnostiach s vyššou cenou. Pravým luxusom je, ak dokážeme svojim klientom ponúknuť kvalitnú nehnuteľnosť za adekvátnu cenu a o také je výrazný záujem. Ponúka slovenský realitný trh dostatok lukratívnych nehnuteľností na predaj a prenájom? Áno, ale v nadväznosti na predchádzajúcu otázku, nie vždy je cena takýchto nehnuteľností reálna.

Tvorí gro vašich klientov slovenská alebo zahraničná klientela?

Väčšina našich klientov je stále domáca, aj keď percentuálny podiel zahraničnej klientely stále stúpa. Náš predpoklad je, že do roku 2018 bude každý tretí náš klient cudzinec.

O aký druh nehnuteľností majú vaši klienti záujem? Sú nároční? Dokážete uspokojiť ich požiadavky?

Klienti Corpia Sotheby’s International Realty sú veľmi nároční. Ich požiadavkám sa snažíme vždy vyhovieť, aj keď niekedy je to veľmi ťažké. Povedal by som, že trh na území Bratislavy (Slovenska) požiadavkám náročnej klientely nestíha. Máte momentálne v ponuke nejakú realitnú "chuťovku", ktorú by ste radi odprezentovali? Máme. Ale, bohužiaľ, ju prezentovať môžeme iba diskrétnou formou osobných jednaní.

Čo očakávate od roku 2014? Ako sa bude podľa vás vyvíjať realitný trh?

Predpokladáme, že ceny nehnuteľností budú stagnovať a dopyt po nich sa mierne zvýši. Nepredpokladám, že toto zvýšenie dopytu bude mať vplyv na cenu, nakoľko žiadne ostatné makroekonomické ukazovatele nehrajú v prospech zvyšovania cien.

Zdroj: Redakcia ZoznamRealit.Sk Foto: Archív Sotheby's International Realty®.

Publikované: 19.12.2013